Výzkumné centrum pro strojírenskou techniku a technologii

Spolupráce RCMT, TOS Kuřim a TOSHULIN

Ve čtvrtek 16. května 2019 se konaly zákaznické dny firem TOS Kuřim a TOSHULIN. Firmy mají společného majitele, proto byl dopolední program v Kuřimi a odpolední program v Hulíně. Prezentace v Kuřimi ukázala portálové frézovací stroje z produkce TOS Kuřim a karusely vyráběné pod značkou ČKD Blansko. RCMT se na vývoji a inovacích konstrukce řady prezentovaných strojů podílelo zejména v oblasti strukturálních optimalizací a návrhu hydrostatických uložení lineárních os i otočných a karuselovaných stolů a to na projektech:

Vývojové týmy RCMT vedli Ing. Matěj Sulitka, Ph.D. a Ing. Eduard Stach, Ph.D.

Odpolední program v Hulíně byl spojen s oslavou 70. výročí založení firmy TOSHULIN. Firma prezentovala přímo na montáži i na show roomu prakticky celý výrobní program – od menších strojů řady PowerTurn ve velikosti stolu od 1250 do 3000 mm, přes stroje ForceTurn s deskou 4000 mm, zákaznicky konfigurované stroje ExperTurn a speciály pro výrobu železničních kol. Většina z vystavených strojů byla též ukázkou bohatého sortimentu speciálních adaptérů se servořízenými osami B nebo C, ev. adaptéry s mechanicky naháněnými vřeteny a elektrovřeteny. RCMT se společně s TOSHULIN spolupodílelo v letech 2011–2014 na vývoji řady strojů ForceTurn s finanční podporou MPO v rámci programu TIP FR-TI3/695. Aktuálně RCMT spolupracuje s TOSHULIN zejména v oblasti zvyšování výkonnosti a přesnosti soustružnických procesů.

Akce byla zakončena galavečerem v prostorách Lesního hotelu ve Zlíně. Majitelům přejeme další úspěchy při rozvoji uvedených firem.

© VCSVTT 2019
Kruhy
Technologie třískového obrábění Laserové technologie Řídicí a pohonová technika Vývoj strojů a elementů Zkoušení a diagnostika strojů Automatizace výrobních zařízení Programování CNC strojů