Zlatá medaile MSV 2017 pro HM technologií vybavený stroj WeldPrint MCV 5X

Na mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně byl, zlatou medailí v kategorii Inovace prokazatelně vzniklá ve smluvní spolupráci firem s výzkumnými organizacemi v ČR/na Slovensku v rámci vývojových projektů dotovaných státem, oceněn stroj kategorie Hybrid Manufacturing (HM) – WeldPrint MCV 5X, který vyvinula firma KOVOSVIT MAS, a.s. ve spolupráci s RCMT, které je organizační složkou Ústavu výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Cenu převzal generální ředitel firmy KOVOSVIT MAS, a.s. Ing. Libor Kuchař a děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze prof. Michael Valášek.

Stroj WeldPrint MCV 5X spadá do kategorie hybrid manufacturing. Aditivní a substraktivní technologie je integrována do jednoho pracovního prostoru. Vývoj stroje proběhl ve spolupráci s RCMT Ústavem výrobních strojů a zařízení Fakulty strojní ČVUT v Praze, kde se na ní podíleli Ing. Jan Smolík, Ph.D., Ing. Ivan Diviš a Ing. Tomáš Fornůsek. Technologii a stroji byl udělen patent č. 306654 s názvem: Způsob vytváření kovových dílců pomocí depozice materiálu a zařízení k provádění tohoto způsobu. Materiál je nanášen pomocí modifikovaného elektrického oblouku.

Stroj WeldPrint MCV 5X můžete vidět během MSV 2017 v Brně na stánku firmy KOVOSVIT MAS, a.s., pavilon P, číslo stánku 150.

Informace o stroji naleznete na stránkách firmy KOVOSVIT MAS.

Informace o vývoji technologie Hybrid Manufacturing (HM) naleznete např. zde.